Doneaza jucarii si materiale pentru copiii cu autism!!

Daruieste un Zambet pentru copiii speciali – campanie de donatii 

Aveți jucării pe care vreți să le donați? Dăruiți-le unui copil cu autism!

Asociatia Visul Micutei Elis demareaza campania "Daruieste un Zambet pentru copiii speciali", un proiect pilot de responsabilitate sociala ce vizeaza strangerea de donatii pentru copiii cu autism. 

Copiii cu autism au nevoie de jucarii si materiale educative in cadrul terapiei. In cazul in care ai acasa jucarii aflate in stare buna, de care copiii tai s-au plictisit sau sunt deja prea mari pentru a se mai juca cu ele, acum le poti gasi o noua utilitate si poti sa faci o fapta buna!

Scopul campaniei este strangerea de  materiale educationale (jucarii, carti, materiale didactice) pentru copiii cu autism, pentru ca asociatia noastra  să le poata imprumuta familiilor care nu isi pot permite sa le cumpere ca sa faca acasa activitati educative cu copilul sau copiii lor.

Proiectul se adreseaza societatii civile dar si companiilor, tuturor celor care pot oferi un ajutor material prin sponsorizari si donatii. Dorim sa venim in sprijinul nevoilor copiilor, sa le oferim zambete si bucurie, zi de zi.

Categorii de jocuri, jucării:

 • arta si abilităti practice (materiale pentru pictura si modelaj,
  accesorii decorative, perforatoare, margele, s.a.)
 • jucării senzoriale
 • jocuri de manipulare şi dexteritate
 • jocuri de constructie
 • incastre si puzzle
 • jocuri de asociere
 • domino
 • jocuri de memorie
 • jocuri senzoriale
 • jocuri colective
 • materiale didactice
 • activitati simbolice

  Daca doriti să donati, va rugam sa ne contactati!

Fii parte din povestea noastra!

„Dragostea constă în dorința de a da ceea ce este al tău altuia și de a simți fericirea acestuia ca și cum ar fi a ta.” — Emanuel Swedenborg